Podmínky vstupu na Maledivy
Víza na Maledivy

Podmínky vstupu, víza a doklady potřebné na Maledivy

Cestujete-li na Maledivy jako turista, aktuálně ke vstupu do země potřebujete roušku, platný cestovní pas, zpáteční letenku, voucher na ubytování, platební kartu nebo hotovost (USD) k úhradě služeb objednaných na místě, výsledek negativního RT-PCR testu, který není starší než 96 hodin před nástupem do letadla a vyplněný elektronický formulář Traveller Health Declaration. 

Turistická víza na Maledivy

Body, které musíte splnit pro udělení 30denního bezplatného turistického víza na Maledivy:

1) Pas nebo cestovní doklad se strojově čitelnou zónou (MRZ) s platností nejméně 1 měsíc po návratu z Malediv. Od 1. července 2020 již nemusí mít cestovní pas platnost 6 měsíců po návratu z Malediv, ale stačí 30 dnů, tedy pouze měsíc. Pozor ale, při přestupu v různých destinacích, většinou v arabských zemích, je ale stále vyžadována minimální platnost pasu 6 měsíců.

2) Předplacená rezervace hotelu / ubytování.

3) Dostatečné finanční prostředky k pokrytí služeb objednaných na místě po dobu pobytu na Maledivách. Konkrétní částka není stanovena. Předpokládá se, že má každý cestovatel hotovost (USD) a platební kartu.

 

4) Platná zpáteční letenka. 

5) Výsledek negativního RT-PCR testu, který nesmí být starší než 96 hodin před nástupem do letadla na první let. Výsledek se nahrává do Traveller Health Declaration. V případě, že jste již naočkování druhou dávkou vakcíny proti Covid-19 a od druhé dávky uběhlo 14 dnů, RT-PCR test při cestě na Maledivy mít nemusíte. Tato výjimka byla v platnost uvedena 16. dubna 2021, kdy započalo tzv. Vaccine Tourism. POZOR! Od 3. května 2021 jsou díky nepříznivému vývoji situace spojené s Covid-19 v Indii a jižní Asii, všichni cestující opět povinní před cestou na Maledivy podstoupit PCR testy.

6) QR kód z online formuláře Traveller Health Declaration, který musí být vyplněn v průběhu 24 hodin před příletem na Maledivy a pozor, také před odletem z Malediv. Vygenerovaný QR kód má platnost pouze 28 hodin a kontrolují jej také aerolinie před nástupem do letadla.

7) Potvrzení o očkování proti žluté zimnici, pokud jste týden před příletem navštívili země, kde se nemoc vyskytuje. 

Po splnění všech těchto bodů Vám bude uděleno turistické vízum na 30 dnů zdarma. 

Turistické vízum je možné prodloužit o dalších 60 dnů. Prodloužení je zpoplatněné a o jeho prodloužení se musí zažádat min. týden předem. Žádost musí být podána maledivským sponzorem, což v případě turisty může učinit penzion, hotel nebo resort, kde turista hodlá pobývat dalších 60 dnů nebo méně. 

 

Pozor! Překročení lhůty turistických nebo jakýchkoliv víz je trestným činem!

Na základě turistického víza nesmí turista vykonávat žádnou placenou práci, formu podnikání nebo povolání. V případě, že imigrační úřad zjistí, že na turistická víza turista dělá cokoli jiného, než tráví dovolenou, je nadobro vyhoštěn z našeho nádherného ráje a už se k nám nikdy nepodívá. 

1. prosince 2020 byl spuštěn věrnostní program Maldives Border Miles Loyalty Program. Při každém překročení maledivských hranic se Vám u imigračního úřadu načítají bodíky a v případě, že jich budete mít dostatek, čekají na Vás různé bonusy, slevy a odměny. Tento program je unikátní stejně tak, jako samy Maledivy a jediný na celém světě. Návštěvníci Malediv, kteří k nám do ráje létají pravidelně, si časem přijdou na pěkné odměny.

Business víza, Work Permit (pracovní povolení) a další víza 

Business víza, která musí mít každý, kdo na Maledivy zavítá za účelem obchodu, zajišťuje sponzorská společnost obchodníka, která je registrovaná na Maledivách. O víza se žádá předem a je k nim potřeba spousta dokumentů, stejně tak jako pro pracovní víza (Work Permit), která zajišťuje zaměstnavatel. Další víza, jako jsou studentská nebo manželská, není snadné získat. Více informací a případnou pomoc se zajištěním víza jsme schopni poskytnout v konkrétních odůvodněných případech.

KOMPLETNÍ INFORMACE O VÍZECH POTŘEBNÝCH PŘI CESTOVÁNÍ NA MALEDIVY

Ztráta dokladů na Maledivách

Před cestou na Maledivy doporučujeme pořídit si barevné kopie všech Vašich dokladů (Pas, OP, ŘP), které v případě ztráty cestovního dokladu budou sloužit jako neoficiální dokumenty potvrzující Vaši identitu. Doklady je dobré mít také v digitální podobě, např. v telefonu, tabletu, cloudovém úložišti atd.

Pokud na Maledivách ztratíte pas, nezmatkujte a uklidněte se.  Prvním krokem, který musíte udělat, je nahlásit ztrátu dokladů na nejbližší policejní stanici a získat policejní zprávu. Dále si na kus papíru napište Vaše osobní údaje (jméno, datum narození, rodné číslo, číslo cestovního pasu, číslo OP, jednoduše vše, na co si vzpomenete), dále pak název hotelu, telefonní číslo, faxové číslo a číslo pokoje, a poté zavolejte domů, nejspolehlivější osobě, kterou znáte. Všechny tyto údaje sdělte této osobě. E-mailem nebo faxem ji také zašlete policejní zprávu. Od této osoby si nechte sdělit číslo jejího průkazu totožnosti nebo pasu, její jméno a příjmení. Požádejte tuto osobu, aby vašim jménem kontaktovala imigrační úřad na Maledivách, a to faxem. Do faxu je nutné přiložit policejní zprávu, veškeré kontaktní informace, které jste o sobě dané osobě sdělili a vysvětlení situace se ztrátou pasu. Dále postupujte dle instrukcí imigračního úřadu. Ztrátu pasu je nutné nahlásit také Velvyslanectví České republiky v Novém Dillí.

Kontaktní informace imigračního úřadu na Maledivách

Maldives Immigration

Velaanage Building (1. patro)
Ameer Ahmed Magu’

20002 Male’
Republic of Maldives

Fax: +960 320 00 11 (Fax č., na které se zasílají výše zmíněné dokumenty.)

Call centrum: 1434

Telefon: +960 333 0444 (úřední hodiny)

Telefon: +960 333 0452 (mimo úřední hodiny)

Telefon: +960 320 451 (vedení)

E-mail: info@immigration.gov.mv

Web: www.immigration.gov.mv

Kontaktní informace Velvyslanectví České republiky v Novém Dillí v Indii

Velvyslanectví České republiky v Novém Dillí

50-M, Niti Marg

Chanakyapuri

110 021 New Delhi

India

Budova se nachází blízko orientačních bodů

"Railway Museum" a "Yashwant Place".

 

Konzulární mobilní telefon pro PŘÍPADY NOUZE:

+91 99 10 99 94 60

Telefon: +91 11 2415 5200

Fax: +91 11 24 15 52 70

 

E-mail:

newdelhi@embassy.mzv.cz (sekretariát úřadu)

commerce_delhi@mzv.cz (obchodní rada)

consular_delhi@mzv.cz (konzulka)

dao.delhi@mod.gov.cz (přidělenec obrany)

Web: www.mzv.cz/dilli/

Podmínky vstupu do České republiky

Víza do České republiky pro maledivské občany

O víza pro maledivské občany do České republiky je již od 15. února 2021 možné zažádat v hlavním městě Male. Žadatel o víza musí podstoupit osobní pohovor na Velvyslanectví České republiky v Novém Dillí nebo pohovor po Skype v kanceláři VFS, který je zpoplatněn částkou 35 EUR.

Czech Visa Application Center

Ministry of Foreign Affairs Building

Boduthakurufaanu Magu

20003 Male, Republic of Maldives

Pracovní doba: Pondělí 9:00 - 12:00 hod.

JAK A KDE VYPLNIT ŽÁDOST O VÍZA DO ČESKÉ REPUBLIKY