Jmenování honorárního konzula Jaromíra Kalčice na Maledivách


Jmenování Jaromíra Kalčice do funkce Honorárního konzula Maledivské republiky

Jmenování českého podnikatele Jaromíra Kalčice do funkce Honorárního konzula Maledivské republiky v České republice a předání jmenovacího dekretu, tzv. konzulského patentu, který Jaromírovi předal osobně maledivský ministr zahraničních věcí (Ministry of Foreign Affairs) pan Abdulla Shahid během slavnostního přijetí, které proběhlo dne 22. září 2020 v hlavním městě Male na Maledivách.


Ministr Shahid panu Kalčicovi pogratuloval a zdůraznil jeho důležitou roli v prohlubování obchodní a turistické spolupráce a při poskytování konzulární asistence maledivským občanům žijícím v České republice.


Jaromír Kalčic je historicky prvním honorárním konzulem Maledivské republiky v České republice se sídlem v Praze. Jeho konzulární obvod zahrnuje celé území České republiky.


Jaromír Kalčic se ujal výkonu všech konzulárních funkcí svěřených mu maledivskou vládou poté, co obdržel autorizaci české strany, tzv. exequatur, který podepsal pan Tomáš Petříček - ministr zahraničí České republiky.


Schůzka honorárního konzula Jaromíra Kalčice s maledivským ministrem cestovního ruchu Dr. Abdullah Mausoom.

Den po jmenování, ve středu 23. září 2020, nového designovaného honorárního konzula přijal maledivský ministr cestovního ruchu (Ministry of Tourism of Republic of Maldives) Dr. Abdulla Mausoom. Diskutovalo se o možnostech dalšího prohloubení dvoustranné spolupráce mezi Českou republikou a Maledivami v oblasti cestovního ruchu. Ministr Mausoom vyjádřil naději, že počet turistů a také investic z České republiky směřujících na Maledivy bude v nadcházejících letech stoupat.