Honorární konzulát Maledivské republiky

Honorární konzulát Maledivské republiky v Praze

Honorární konzulát Maledivské republiky v Praze je vedený honorárním konzulem Jaromírem Kalčicem. Honorární konzulát reprezentuje a propaguje Maledivskou republiku v České republice. Podporuje obchodní, kulturní a hospodářské vztahy mezi Maledivskou republikou a Českou republikou. Poskytuje základní informace o vstupu do země a pobytu na Maledivách.

Historie maledivského konzulátu

Honorární konzulát Maledivské republiky v České republice byl otevřen dne 22. září 2020. Jaromír Kalčic byl maledivským ministrem zahraničních věcí panem Abdullahem Shahidem jmenován historicky prvním honorárním konzulem Maledivské republiky v České republice.

Činnost maledivského konzulátu

Honorární konzulát vykonává činnost ve prospěch Maledivské republiky v zahraničí, zejména podporuje obchodní, hospodářské a kulturní vztahy mezi Maledivami a Českem, pomáhá zejména maledivským občanům žijícím v České republice a českým občanům poskytuje základní informace o vstupu a pobytu na Maledivách.

Konzulát nezajišťuje administrativní agendu týkající se ověřování podpisů, dokumentů a překladů, vydávání matričních dokladů, cestovních, občanských a řidičských průkazů apod.

Honorární konzul Jaromír Kalčic

Jaromír Kalčic

Jaromír Kalčic (*21. března 1972 v Příbrami) byl jmenován do funkce honorárního konzula Maledivské republiky dne 22. září 2020 na Maledivách. 

Vystudoval střední odbornou školu elektrotechnickou. Už přes čtvrt stolení pracuje jako ředitel ve vlastní společnosti, která se kromě kompletního dodavatelství silnoproudých a slaboproudých systémů také podílí na vývoji dekontaminačních technologií. Značná část jeho pracovní náplně, jakož i většina projektů, je označena stupněm „tajné“.

 

Je ženatý, má tři děti, syny Jaromíra a Tomáše a dceru Karin. 

Jeho koníčky jsou cestování, hudba, turistika a zahrada.

Vicekonzulka Lucie Mohelníková 

Lucie Mohelníková.jpg

Lucie Mohelníková (*8. května 1981 v Rychnově nad Kněžnou) byla jmenována do funkce vicekonzulky dne 2. února 2021 v Praze. 

Vystudovala střední ekonomickou školu v Kostelci nad Orlicí a od ukončení střední školy v roce 1999 podniká.   

V prosinci 2009 poprvé navštívila Maledivy a od té doby se věnuje jejich propagaci v Česku a na Slovensku. Značná část její pracovní náplně je péče o klienty její vlastní cestovní agentury a cestovní kanceláře specializované právě na Maledivy. Lucie strávila a tráví na Maledivách hodně času, zejména v zimních měsících. V této tropické destinaci od roku 2009 do současnosti procestovala již 128 ostrovů na většině atolů. Cestovat po Maledivách, prozkoumávat další nové ostrovy a prohlubovat vztahy s maledivskými obchodními partnery a přáteli má v plánu i do budoucna. 

Její koníčky jsou cestování, turistika, rybolov na Maledivách, hudba, fotografování, marketing a tvorba vlastních webových stránek. Stará se také o web konzulátu.

Obchodní atašé Ing. František Štefan

František Štefan

Ing. František Štefan (*13. března 1974 v Příbrami) byl jmenována do funkce obchodního atašé dne 2. února 2021 v Praze. 

Vystudoval Fakultu strojní ČVUT v Praze. Během své profesní kariéry měl možnost pracovat na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, kde se mimo jiné podílel na implementaci zavedení Schengenských víz pro vstup cizinců na území ČR. Jeho kariéra dále směřovala přes British Telecom do privátního sektoru, kdy v roce 2004 založil společnost zaměřující se na přenos dat přes mobilní sítě a vývoj SW. V roce 2016 se rozhodl spolupořádat mezinárodní filmový festival dokumentárních filmů Ekotopfilm v ČR zaměřující se na udržitelný rozvoj a ochranu životního prostředí. V současné době se věnuje oblasti energetiky se zaměřením na energetické optimalizace, decentralizovanou výrobu el. energie, a především čistých technologií z obnovitelných zdrojů a využití vodíku.

Je ženatý, má dvě děti, dceru Natálii a syna Vojtěcha.

Mezi jeho koníčky patří rekreační běh, cyklistika, zahrada a hudba.